Prof. Dr. Zekiye Çınar Üstün Başarı Bursu

13 Eylül 2023

Ülkemizdeki nitelikli bilim insanlarının yetişmesine katkı sağlamak amacı ile Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nün kıymetli hocalarından Prof. Dr. Zekiye Çınar’ın anısına, çalışkan ve bilimsel hedefleri olan üniversitemiz öğrencilerine yönelik bir burs tertip edilmektedir.

2023-2024 Eğitim Öğretim yılında verilecek olan Zekiye Çınar Üstün Başarı Bursu ile ilgili bilgiler aşağıdadır:

  • Burs Tutarı: Aylık 1500 TL, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı boyunca, toplamda 8 ay süreyle sağlanacaktır.
  • Bursiyer Sayısı: 12 başarılı öğrenciye bu prestijli burs verilecektir. Yeni dönem için, önceki yılın performansları nedeniyle burslarını kaybeden 4 öğrencinin yerine, 4 yeni bursiyer öğrenci seçilecektir.
  • Uygunluk: Burs, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nin Kimya Bölümü'nde kayıtlı lisans öğrencileri arasından seçilecek öğrencilere verilecektir. Türkçe ve İngilizce programlarına kayıtlı tüm öğrenciler başvurabilir.
  • Yeni Öğrenciler İçin: Kimya Bölümü'ne yeni kaydolan öğrenciler da başvurabilirler. Değerlendirmelerde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) elde ettikleri puanlar göz önünde bulundurulacaktır.
  • Seçim Kriterleri: Bursiyerler, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Burs Koordinatörlüğü tarafından belirlenen başarı sıralamasına göre seçilecektir. Mülakat yapılmayacak olup, tek kriter başarıdır.
  • Diğer Burslar: Eğer bir öğrenci başka bir kurumdan da burs veya kredi alıyorsa, yine de Zekiye Çınar Başarı Bursu'na başvurabilir.
  • Başvuru Süreci: Başvurular, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Burs Koordinatörlüğü aracılığıyla kabul edilecektir.
  • Başvuru İçin Son Tarih: Lütfen Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Burs Koordinatörlüğü internet sitesini düzenli olarak ziyaret ederek başvuru için son tarihi öğreniniz.

Daha fazla bilgi için Yıldız Teknik Üniversitesi Burs Koordinatörlüğü safasınıopen in new window ziyaret ediniz.

Burs Başvurusu yapmak isteyen öğrenciler https://bursbasvuru.yildiz.edu.tr/open in new window adresinden başvuru yapabilirler.